Wywiad: Perspektywy uprawy czarnej porzeczki

poniedziałek, 27 maja 2013 08:50

Przedstawiamy rozmowę z Panem Marianem Gąsiorem – Prezesem Sieradzkiego Zrzeszenia Producentów Owoców na temat perspektyw uprawy czarnej porzeczki.

 

Jakość zaczyna się w polu

środa, 17 kwietnia 2013 16:25

Bezpieczne i sprawdzone rozwiązania w zwalczaniu chwastów jednoliściennych - rozmowa z inż. Adamem Paradowskim autorytetem z dziedziny herbologii.

 

Rozmowa z dr Marią Buczek na temat nawozów o działaniu biostymulującym

środa, 03 kwietnia 2013 08:52

Anna Rogowska: Jest pani pracownikiem naukowym Sadowniczego Zakładu Doświadczalnego w Brzeznej. Co jest obszarem Pani zainteresowań i prac badawczych?
Maria Buczek: Głównym obszarem moich zainteresowań jest ocena przydatności nowych odmian i podkładek drzew owocowych do uprawy w specyficznych warunkach podgórskich, ocena przydatności nowych gatunków roślin jagodowych do uprawy w tych warunkach oraz ocena możliwości uprawy różnych gatunków i odmian roślin sadowniczych metodami proekologicznymi. W ostatnim czasie dużo uwagi poświęcam również badaniom nad możliwością poprawy wysokości i jakości uzyskiwanych plonów roślin sadowniczych.

 

Wywiad: metody walki z przędziorkami w uprawach sadowniczych

poniedziałek, 28 stycznia 2013 11:55

Przedstawiamy rozmowę z Panią dr Alicją Maciesiak z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, znaną specjalistką w dziedzinie ochrony roślin przed szkodnikami, o metodach walki z przędziorkami w uprawach sadowniczych.

 

Nawożenie donasienne zbóż ozimych – rozmowa z ekspertem ds. nawożenia

wtorek, 07 sierpnia 2012 06:41

Przedstawiamy wywiad z Panem Piotrem Powaga, ekspertem ds. nawożenia.

 

Rozmowa ze specjalistą od sklejania łuszczyn rzepaku

wtorek, 17 lipca 2012 07:53

Przedstawiamy rozmowę z Grzegorzem Łuczakiem, producentem rzepaku ozimego z miejscowości Poręba (Wielkopolska) na temat innowacyjnych technologii w uprawie rzepaku.

 

Rynek rzepaku w Polsce – perspektywy rozwoju

środa, 11 lipca 2012 10:10

Przedstawiamy Państwu rozmowę z Panem Błażejem Springerem, przedstawicielem jednej z firm hodowlano-nasiennych, na temat perspektyw rozwoju rynku rzepaku w Polsce.

 

Wywiad: Przełomowy system wspierający transport wapnia w roślinie

wtorek, 19 czerwca 2012 09:39

Przełomowy system wspierający transport wapnia w roślinie – wywiad Anny Skomskiej z panem Markiem Hornerem.

 

Skuteczne zwalczanie roztoczy w sadach - wywiad

poniedziałek, 14 maja 2012 15:40

Przedstawiamy rozmowę z Panem Zbigniewem Dąbrowskim, koordynatorem akcji edukacyjnej, na temat skutecznego zwalczania roztoczy w sadach.

 

Aktualna sytuacji na plantacjach rzepaku - wywiad z rolniczym doradcą

piątek, 23 marca 2012 08:43

Przedstawiamy rozmowę z Panem Dariuszem Zielińskim, doradcą rolniczym z południowo-zachodniej Polski, nt. aktualnej sytuacji na plantacjach rzepaku.

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 2 z 3