Mniejsze zużycie leków weterynaryjnych w krajach UE

czwartek, 27 lutego 2014 12:15

Ostatnio opublikowano trzeci doroczny raport na temat zużycia leków weterynaryjnych w Unii Europejskiej. Obejmuje on dane z 23 krajów Unii oraz z Norwegii i Islandii w 2011 r. Dwadzieścia spośród tych państw przedstawiło te dane również z poprzednich lat, co pozwala na porównanie poziomu zużycia leków.

 

Afrykański pomór świń: audyt Komisji Europejskiej

środa, 26 lutego 2014 13:33

W dniu dzisiejszym (26.02.2014r.) rozpoczęła się wizyta Wspólnotowego Weterynaryjnego Zespołu do Spraw Kryzysowych (Community Veterinary Emergency Team), w której współuczestniczą przedstawiciele Unii Celnej oraz Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE).

 

UE i Rosja skierują do Polski ekspertów od afrykańskiego pomoru świń

poniedziałek, 24 lutego 2014 17:43

Unia Europejska i Federacja Rosyjska uzgodniły w piątek 21 lutego br., że w przyszłym tygodniu do Polski przyjadą ich eksperci, by zbadać sytuację związaną z wykryciem w naszym kraju dwóch przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików – poinformowali po rozmowach w Moskwie szef Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji (Rossielchoznadzor) Siergiej Dankwert i dyrektor generalna Dyrekcji ds. Zdrowia i Konsumentów Komisji Europejskiej Paola Testori Coggi.

 

Drugi na terenie Polski przypadek afrykańskiego pomoru świń u dzika

czwartek, 20 lutego 2014 10:22

We wtorek 18 lutego 2014 r. Główny Lekarz Weterynarii otrzymał informację o uzyskaniu dodatnich wyników badań na obecność przeciwciał oraz materiału genetycznego wirusa ASF u padłego dzika znalezionego w powiecie sokólskim (województwo Podlaskie).

 

Konferencja w ministerstwie rolnictwa na temat ASF

wtorek, 18 lutego 2014 16:32

– Nie ma zagrożenia dla zdrowia ludzi – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba na spotkaniu z dziennikarzami podczas dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej aktualnej sytuacji w zakresie ASF (afrykańskiego pomoru świń).

 

Afrykański pomór świń u dzików - podstawowe informacje

wtorek, 18 lutego 2014 14:46

Przed dwoma tygodniami potwierdzone zostało wystąpienie afrykańskiego pomoru świń (ASF) na Litwie. Tym samym wirus ASF (ASFV) znalazł się na obszarze Unii Europejskiej.

 

Afrykański pomór świń dotarł do Polski!

wtorek, 18 lutego 2014 08:10

Jak informuje Główny Lekarz Weterynarii, w okolicach wsi Grzybowszczyzna (gmina Szudziałowo, województwo podlaskie) zidentyfikowano u martwego dzika wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

 

Kontrole wody dla zwierząt przez służby weterynaryjne

środa, 05 lutego 2014 16:07

Wiceszef Inspekcji Weterynaryjnej Jarosław Naze w rozmowie z PAP poinformował, że za kilka dni służby weterynaryjne rozpoczną w całej Polsce kontrole wody, którą poi się zwierzęta hodowlane. Sprawdzą, czy nie ma w niej antybiotyków.

 

Choroba niebieskiego języka po raz pierwszy w Finlandii, znowu BSE u bydła w Niemczech

piątek, 31 stycznia 2014 12:25

Badania fińskiego urzędu ds. bezpieczeństwa żywności (Evira) wykazały, że mięso pochodzące od krowy z gospodarstwa w południowo-zachodniej części kraju posiadało przeciwciała choroby niebieskiego języka – donosi FAMMU/FAPA.

 

Afrykański pomór świń (ASF) wykryty na Litwie

wtorek, 28 stycznia 2014 18:37

W dniu 24 stycznia 2014 r. służby weterynaryjne na Litwie poinformowały o wykryciu dwóch przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików: w regionie solecznickim (lit. Salcininkai), okręg wileński oraz w regionie orańskim (lit. Varena), okręg olicki.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 14