Kolejny trzeci już przypadek ASF u dzika w Polsce?

piątek, 30 maja 2014 08:14

W związku z ukazaniem się w mediach informacji o możliwości wystąpienia trzeciego przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzika na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Główny Lekarz Weterynarii opublikował poniższy komunikat.

 

Niemcy pomogą Ukrainie zwalczać ASF

wtorek, 13 maja 2014 11:20

Niemcy i Ukraina podpisały niedawno porozumienie dotyczące wspólnych wysiłków w zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń (ASF) i zapobiegających rozprzestrzenieniu się tej choroby w Europie.

 

BSE znów w Niemczech

poniedziałek, 05 maja 2014 12:07

W niemieckiej Brandenburgii wykryto pierwszy od pięciu lat przypadek BSE, czyli gąbczastej encefalopatii bydła (popularnie nazywanej chorobą szalonych krów).

 

Nowe przepisy ograniczające stosowania antybiotyków na farmach w Niemczech

wtorek, 15 kwietnia 2014 12:57

Z początkiem tego miesiąca w Niemczech weszły w życie przepisy zobowiązujące tamtejszych hodowców do zgłaszania co pół roku ilości antybiotyków podawanych zwierzętom. Nowe regulacje mają na celu ograniczenie stosowania antybiotyków w gospodarstwach przy hodowli bydła, świń, kurcząt oraz indyków.

 

KRIR pyta o zakłady utylizacyjne

środa, 09 kwietnia 2014 10:44

Z powodu niestabilnej sytuacji związanej z afrykańskim pomorem świń (ASF), Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych w dniu 8 kwietnia br. zwrócił się do Głównego Lekarza Weterynarii z zapytaniem, czy w przypadku pojawiania się zagrożenia związanego z wystąpieniem różnych chorób zakaźnych u zwierząt gospodarskich oraz konieczności utylizacji znacznej ilości sztuk inwentarza żywego, zakłady utylizacyjne w Polsce są gotowe do ewentualnej utylizacji stad i czy posiadają one odpowiednie moce przerobowe na wypadek takiej okoliczności.

 

Współpraca weterynaryjna z krajami trzecimi w celu wznowienia eksportu polskiej wieprzowiny

wtorek, 08 kwietnia 2014 17:48

Pierwotne przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dwóch dzików zostały potwierdzone na terytorium Polski odpowiednio w dniach 17 oraz 18 lutego 2014 r. Były to kolejne przypadki ASF u dzików w UE zlokalizowane w bliskiej odległości północno-wschodniej, zewnętrznej granicy UE. Pierwsze dwa przypadki zostały potwierdzone u dzików w dwóch dzielnicach południowej części Litwy w dniu 24 stycznia 2014 r.

 

Ukraina podejmuje działania ukierunkowane na wzmożenie profilaktyki i zwalczania wirusa ASF

poniedziałek, 07 kwietnia 2014 17:04

Państwowa Służba Weterynaryjna i Fitosanitarna Ukrainy – w związku z wykryciem na początku 2014 roku w obwodzie ługańskim przypadków zachorowania trzody chlewnej na dżumę afrykańską oraz w celu niedopuszczenia do rozpowszechnienia się tego wirusa – wprowadziła szereg zmian do przepisów w zakresie profilaktyki i zwalczania wirusa afrykańskiego pomoru świń na terytorium Ukrainy.

 

Działania ograniczające zużycie antybiotyków w USA

środa, 26 marca 2014 16:44

Amerykański Urząd ds. Kontroli Żywności i Leków (FDA) wydał ostatnio przewodnik dla firm farmaceutycznych, które chciałyby dobrowolnie wziąć udział w akcji ograniczania stosowania antybiotyków w celu przyspieszania wzrostu zwierząt.

 

Ograniczenie strefy zakażonej afrykańskim pomorem świń

wtorek, 18 marca 2014 18:16

We wtorek 18 marca 2014 r.odbyło się posiedzenie Stałego Komitetu ds. Zdrowia Zwierząt i Łańcucha Żywnościowego. Komisja Europejska wstępnie wyraziła zgodę na ograniczenie strefy zakażonej na terytorium Polski – podało nasze ministerstwo rolnictwa.

 

Niemcy: wykryto drugi przypadek BSE u bydła

poniedziałek, 03 marca 2014 14:05

Niemcy poinformowali o wykryciu drugiego od 2009 r. przypadku tzw. choroby szalonych krów (BSE) u bydła – donosi FAMMU/FAPA za thecattlesite.com. Chore zwierzę, jedenastoletnią krowę, znaleziono na wschodzie kraju w Brandenburgii, niedaleko granicy z Polską.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 14