Przypadek ASF u świń - powstał sztab kryzysowy

piątek, 25 lipca 2014 16:30

Główny Lekarz Weterynarii powołał zespół kryzysowy ds. afrykańskiego pomoru świń - poinformował wczoraj inspektorat weterynarii. O pierwszym przypadku wykrycia ASF u świń zostały powiadomione m.in. Komisja Europejska i Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt.

 

Wystąpienie pierwotnego ogniska ASF w gospodarstwie z powiatu białostockiego – komunikat Głównego Lekarza Weterynarii

środa, 23 lipca 2014 15:40

Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że otrzymał dziś z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach wyniki badań świadczących o wystąpieniu pierwotnego (pierwszego) ogniska afrykańskiego pomoru świń w gospodarstwie utrzymującym 5 świń, znajdującym się w województwie podlaskim, powiecie białostockim, gminie Gródek.

 

Wpływ epidemicznej biegunki świń na produkcję wieprzowiny w USA

poniedziałek, 14 lipca 2014 15:32

Od ubiegłego roku koronawirus powodujący epidemiczną biegunkę świń rozprzestrzenił się w 30 stanach USA, 4 prowincjach Kanady i w niektórych regionach Meksyku.

 

Już ósmy przypadek afrykańskiego pomoru świń w Polsce

poniedziałek, 14 lipca 2014 13:10

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpienia ósmego przypadku afrykańskiego pomoru świń u dzików na terytorium Polski.

 

Potwierdzone dwa kolejne przypadki afrykańskiego pomoru świń u dzików

wtorek, 08 lipca 2014 10:30

Główny Lekarz Weterynarii poinformował wczoraj o wystąpieniu dwóch kolejnych – piątego i szóstego – przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski.

 

Afrykański pomór świń na Łotwie

poniedziałek, 07 lipca 2014 11:48

W dniach 26 i 27 czerwca oraz 3 lipca br. łotewskie władze weterynaryjne zgłosiły do Światowej Organizacji ds. Zdrowia Zwierząt (OIE) łącznie 6 ognisk afrykańskiego pomoru świń.

 

Sprostowanie Głównego Lekarza Weterynarii w związku z publikacją rosyjskiej służby weterynaryjnej

czwartek, 03 lipca 2014 16:53

W związku z publikacją w dniu 27 czerwca 2014 r. na stronach internetowych Rossielchoznadzoru (Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego) informacji oraz map obrazujących rzekome rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Polski, Główny Lekarz Weterynarii opublikował sprostowanie rosyjskich doniesień.

 

W Rosji wybuchła epidemia pryszczycy świń

poniedziałek, 09 czerwca 2014 16:18

Komplikuje się sytuacja na rosyjskim rynku mięsa. Moskwa dalej trzyma granice zamknięte dla Europy, tymczasem w głównym regionie produkcji świń w Rosji wybuchła epidemia pryszczycy – podano w programie "Agrobiznes" w TVP. Sytuacja jest tak poważna, że władze weterynaryjne nakazały ubój przeszło 10 tysięcy świń.

 

Afrykański pomór świń: ubój dzików nie rozwiąże problemu

piątek, 06 czerwca 2014 16:09

Afrykański pomór świń, występujący już endemicznie w Rosji, pojawił się w styczniu i w lutym na Litwie i w Polsce. Spowodowało to zaburzenia na unijnym rynku wieprzowiny – Rosja zakazała importu tego mięsa praktycznie z wszystkich krajów Unii, a Chiny, Japonia i Korea Płd. – z Polski.

 

Zastosowanie autoszczepionek w profilaktyce chorób indyków

czwartek, 05 czerwca 2014 15:21

W maju odbyło się spotkanie hodowców żywca indyczego zorganizowane przez markę Cedrob Pasze. Podczas wydarzenia rozmawiano na temat zastosowania autoszczepionek w profilaktyce chorób indyków.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 14