Rybactwo

Modernizacja narzędzi i metod połowowych

poniedziałek, 22 kwietnia 2013 15:59

W dniach 25-26 marca 2013 w Kopenhadze odbyło się spotkanie w ramach realizowanego projektu BALTFIMPA (Managing Fisheries in Baltic Marine Protected Areas – Zarządzanie rybołówstwem w morskich obszarach chronionych Morza Bałtyckiego) wykonywanego pod egidą Konwencji Helsińskiej.

 

Spotkanie ze środowiskiem rybackim w Krynicy Morskiej

piątek, 22 marca 2013 11:11

Dnia 11 marca br. w Krynicy Morskiej odbyło się czwarte spotkanie z cyklu spotkań zorganizowanych przez Kazimierza Plocke, sekretarza stanu w MRiRW ze środowiskiem rybackim. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele strony rządowej reprezentowanej przez wiceministra do spraw rybołówstwa Kazimierza Plocke, zastępcę dyrektora Departamentu Rybołówstwa Janusza Wronę oraz naczelników wydziałów związanych z rybołówstwem morskim.

 

Lokalne Grupy Rybackie szansą rozwoju regionów – XX Forum Gospodarcze w Toruniu

środa, 20 marca 2013 17:51

5 marca br. w Toruniu podczas jubileuszowego Forum Gospodarczego odbył się blok poświęcony Lokalnym Grupom Rybackim.

 

Kłusownik ujęty na Wiśle przez straż rybacką

poniedziałek, 18 marca 2013 16:58

W okolicach miejscowości Wykowo (powiat płocki) funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę dokonującego nielegalnego połowu ryb przy użyciu ośmiu sieci rybackich. Kłusownika, wraz z przedmiotami będącymi dowodem w sprawie (łódź, sieci i ryby), przekazano policjantom z komisariatu Płock-Podolszyce.

 

Ustalenia AGRIFISH ws. WPRyb

piątek, 01 marca 2013 12:24

Podczas odbywającego się w tym tygodniu w Brukseli posiedzenia Rady AGRIFISH uzgodniono porozumienie odnośnie podstawowych przepisów wspólnej polityki rybołówstwa (WPRyb).

 

Strategia rozwoju rybactwa w województwie warmińsko-mazurskim do 2030 roku

środa, 27 lutego 2013 11:04

Z inicjatywy Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w trosce o zachowanie bioróżnorodności ekosystemów wodnych, ich walorów przyrodniczych i krajobrazowych, została wydana „Strategia rozwoju rybactwa w województwie warmińsko-mazurskim do 2030 roku”. Opracował ją zespół niekwestionowanych autorytetów naukowych i specjalistów w zakresie rybactwa.

 

Spotkania ze środowiskiem rybackim na Helu i we Władysławowie

poniedziałek, 25 lutego 2013 12:35

W poniedziałek 11 lutego br. w siedzibie Urzędu Miasta Hel oraz w siedzibie Urzędu Miasta Władysławowo odbyły się z inicjatywy Pana Kazimierza Plocke – Sekretarza Stanu w MRiRW pierwsze dwa spotkania z planowanego cyklu spotkań ze środowiskiem rybackim.

 

Cykl spotkań ze środowiskiem rybackim

środa, 20 lutego 2013 12:02

W okresie od lutego do marca br., z inicjatywy Pana Kazimierza Plocke – Sekretarza Stanu w MRiRW, zostanie zorganizowany cykl spotkań ze środowiskiem rybackim.

 

Europosłowie za ambitną reformą rybołówstwa

czwartek, 07 lutego 2013 15:10

Parlament zatwierdził plan ambitnej reformy Wspólnej Polityki Rybołówstwa, która ma zapobiec przeławianiu zasobów rybnych, utrudnić dumping oraz ułatwić planowanie odłowów w oparciu o solidne dane naukowe. Przełowienie jest uznawane za największą porażkę obecnej polityki obowiązującej od 2002 roku. Zreformowana polityka rybołówstwa wejdzie w życie w 2014 roku.

 

Wspólna Polityka Rybołówstwa Unii Europejskiej - szansa dla ryb i rybaków

środa, 06 lutego 2013 14:05

Po raz pierwszy w historii Unii Europejskiej pojawiła się realna szansa regulacji europejskiego rybołówstwa, tak by mogło rozwijać się bez szkody dla środowiska naturalnego i z korzyścią dla rybaków.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 15