Rybactwo

XI Święto Śledzia Bałtyckiego w Niechorzu

czwartek, 12 lipca 2012 08:09

W niedzielę dnia 1 lipca 2012 na terenie przy Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu już po raz jedenasty odbył się festyn rybacki „Święto Śledzia Bałtyckiego”. Organizatorami imprezy byli Urząd Gminy Rewal oraz Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego w Niechorzu. We współorganizację zaangażowany był również Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku impreza została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Odpady przemysłu rybnego można wykorzystać

środa, 11 lipca 2012 00:01

Jak z odpadów produktów przemysłu rybnego wydobyć cenne składniki – kwasy omega 3? Czy odpady przemysłu żywnościowego można wykorzystać do produkcji bioopakowań? Do rozwoju branży spożywczej na Pomorzu mogą przyczynić się badania doktorantek Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej wyróżnionych stypendiami IV edycji programu „Innodoktorant” w obszarze „Technologie przetwórstwa żywności”.

 

Będą pieniądze na inwestycje w nadmorskich portach, przystaniach, miejscach wyładunku

czwartek, 05 lipca 2012 13:01

Zarządzający portami rybackimi, przystaniami czy miejscami wyładunku ryb, organizacje, grupy lub stowarzyszenia rybaków, czy też osoby, które są posiadaczami gruntów leżącej w obrębie portów lub przystani, jak i podmioty do których należy infrastruktura portowa, będą mogli skorzystać z pomocy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dofinansowanie kupna urządzeń do wyładunku, sortowania, składowania, sprzedaży, zamrażania lub przechowywania ryb złowionych w wodach morskich, a także ich produktów.

 

Rozmowy o rybołówstwie na Wybrzeżu Helskim

środa, 04 lipca 2012 15:02

Sekretarz stanu Kazimierz Plocke spotkał się, 1 lipca z grupą dziennikarzy unijnych, którzy przebywają z wizytą studyjną w Polsce. Spotkanie odbyło się w Lokalnym Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb w Helu. Dziennikarze mieli możliwość rozmowy o polskim rybołówstwie, zapoznania się z warunkami odbioru ryb od rybaków, a także realizacją Programu Operacyjnego Ryby 2007 – 2013.

 

ARiMR podsumowuje nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w rybołówstwie śródlądowym

wtorek, 03 lipca 2012 00:03

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęła 36 wniosków o przyznanie dofinansowania na operacje realizowane w ramach środka "Inwestycje w chów i hodowlę ryb". Przedsiębiorcy ubiegają się w nich o przyznanie około 13,8 mln zł wsparcia.

 

300 milionów zł na unowocześnienie portu i rybołówstwa w Kołobrzegu

poniedziałek, 02 lipca 2012 14:26

Chyba nigdzie w Polsce nie widać tak dobrze efektów realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa unijnych programów pomocowych dla rybołówstwa i obszarów nabrzeżnych, jak w Kołobrzegu. Dosłownie na każdym kroku można tam zobaczyć tablice informacyjne postawione przy nowoczesnych, często zbudowanych od podstaw, obiektach, które wyrosły w ostatnich kilku latach, jak grzyby po deszczu, wzdłuż zmodernizowanych już prawie w całości portowych nabrzeżach. Nowością i nowoczesnością imponuje też gruntownie zmodernizowana kołobrzeska flota rybacka.

 

Posiedzenie Rady Ministrów UE w sprawie reformy Wspólnej Polityki Rybackiej

piątek, 15 czerwca 2012 07:45

Rada Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa UE uzgodniła podejście ogólne wobec dwóch elementów pakietu reformy Wspólnej Polityki Rybackiej (WPRyb.) – tzw. rozporządzenia podstawowego i rozporządzenia w sprawie organizacji rynku rybnego.

 

Na ratunek tuńczykowi

czwartek, 31 maja 2012 15:34

Czy wielbiciele sushi doprowadzą do wymarcia tuńczyka? Jest nadzieja uniknięcie tej perspektywy. Deputowani PE mają przyjąć rezolucję, przewidującą wzmocnienie kontroli nad łowieniem tej ryby we wschodnim Atlantyku i w Morzu Śródziemnym oraz obniżenie kwot połowowych. Sprawozdawca Parlamentu Europejskiego Hiszpan Raül Romeva i Rueda (Zieloni) proponuje też nowe "rezerwaty" dla tuńczyka. Parlament będzie dyskutował nad tą kwestią 22 maja, a dzień później odbędzie się głosowanie.

 

Kolejny nabór wniosków PO-RYBY LGR "Wielkie Jeziora Mazurskie" 18 czerwca do 18 lipca 2012 r.

poniedziałek, 14 maja 2012 14:12

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego informuje o możliwości składania wniosków za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” na operacje, które spełniają warunki przyznania pomocy w ramach środka 4.1 „Rozwój obszarów zależnych od rybactwa” Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007—2013”:

 

Rozmowy polsko-norweskie o współpracy związanej z gospodarką morską

poniedziałek, 14 maja 2012 08:26

Sekretarz stanu Kazimierz Plocke spotkał się z minister rybołówstwa i spraw przybrzeżnych Królestwa Norwegii Lisbeth Berg-Hansen, która towarzyszyła goszczącej w Polsce norweskiej Parze Królewskiej.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 15