Produkcja rolnicza

Składniki biostymulujące w nawozach - aktywne odżywianie roślin i gleby

środa, 26 sierpnia 2015 09:24

Dwa miesiące temu zainaugurowano kampanię "Aktywne odżywianie roślin i gleby. Składniki pokarmowe to dziś za mało". Głównym celem organizatorów akcji jest rekomendacja efektywnych technologii nawożenia upraw rolniczych i ogrodniczych, które umożliwiają zasobooszczędne stosowanie nawozów mineralnych przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich plonów o bardzo dobrej jakości handlowej.

 

Wapń determinuje jakość i wielkość plonów – aktywne odżywianie roślin i gleby

środa, 12 sierpnia 2015 10:40

Organizatorzy edukacyjnej akcji „Aktywne odżywianie roślin i gleby. Składniki pokarmowe to dziś za mało” intensywnie promują efektywne nawożenie upraw, zgodne z wytycznymi Komisji Europejskiej.

 

Nowe odmiany truskawki i jeżyny z USA

wtorek, 04 sierpnia 2015 14:00

Amerykańscy naukowcy z Ośrodka Badań Upraw Ogrodniczych (Horticultural Crops Research Unit) z Corvallis w Oregonie opracowali nowe odmiany truskawek i jeżyn.

 

Jesień decyduje o plonie ozimin

poniedziałek, 03 sierpnia 2015 10:00

Jesienne nawożenie rzepaku decyduje o przygotowaniu do zimy i rozwoju generatywnym roślin. Ale nie tylko. Rzepak jesienią przygotowuje się do wydania określonego plonu nasion. Jako rolnicy mamy wówczas realny wpływ na sukces bądź niepowodzenie w tej uprawie.

 

Dodatkowe kwoty połowowe

piątek, 31 lipca 2015 10:54

Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi poinformowało o wysokości dodatkowych kwot połowowych poszczególnych gatunków organizmów morskich możliwych do odłowienia w tym roku. Znany jest również termin składania wniosków o przyznanie tych dodatkowych kwot.

 

Krajowe ceny skupu żywca w połowie lipca

czwartek, 30 lipca 2015 13:14

W połowie lipca br. na rynku krajowym odnotowano wyraźny wzrost średniej ceny skupu kurcząt brojlerów – do najwyższego poziomu od początku roku. Wzrosła również cena zakupu żywca wieprzowego, natomiast kolejną obniżkę odnotował żywiec wołowy.

 

Tendencje cenowe na światowych rynkach zbóż

czwartek, 30 lipca 2015 11:42

Na monitorowanych giełdach zagranicznych w połowie lipca 2015 r. odnotowano kontynuację spadku cen zbóż, do której przyczynia się głównie wzrost podaży z nowych zbiorów. Mimo to duża część zbóż jest wciąż droższa niż miesiąc wcześniej.

 

Wzrost transakcyjnych i ofertowych cen zbóż na krajowych giełdach

środa, 03 grudnia 2014 13:17

Agencja Rynku Rolnego w biuletynie na temat rynku zbóż podała, że w dniach 17-23.11.2014 r. na krajowych giełdach towarowych sprzedano jęczmień paszowy po średniej cenie 611 zł/t oraz kukurydzę po 515 zł/t. Ceny te obejmowały koszty dostaw i były wyższe względem poprzedniego tygodnia odpowiedni o 7,2% i 3%.

 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 6 z 6