Hodowla bez odoru?

czwartek, 06 marca 2014 10:57

Stan polskiej hodowli z roku na rok poprawia się. Jednak aby dogonić konkurencję z zachodu, należy zwrócić uwagę na ważny aspekt, który skutecznie może pokrzyżować dalszy rozwój gospodarstwa. Mowa o odorze.

 

Znaczący spadek krajowej ceny skupu żywca wieprzowego

wtorek, 25 lutego 2014 12:59

W drugim tygodniu lutego 2014 r. w Polsce obniżyły się ceny skupu żywca rzeźnego. Rynek zareagował na informacje o wykryciu afrykańskiego pomoru świń na Litwie oraz o wstrzymaniu wysyłki zwierząt oraz mięsa do Federacji Rosyjskiej. Także pozostałe rodzaje żywca potaniały.

 

Spadek krajowych cen skupu żywca

środa, 19 lutego 2014 13:47

Z danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW wynika, że w pierwszym tygodniu lutego poza kurczętami brojlerami żywiec w krajowym skupie potaniał.

 

Minimalne warunki utrzymania zwierząt gospodarskich

poniedziałek, 17 lutego 2014 17:17

„W związku z szeregiem publikacji prasowych sugerujących, że projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie minimalnych warunków utrzymywania gatunków zwierząt gospodarskich innych niż te, dla których normy ochrony zostały określone w przepisach Unii Europejskiej zmierza do wprowadzenia pogorszenia warunków utrzymywania zwierząt gospodarskich uprzejmie informujemy, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydając przepisy dotyczące ochrony zwierząt kieruje się szczególną troską i dbałością, aby zwierzętom były zapewnione jak najlepsze warunki utrzymywania uwzględniające ich fizjologiczne i bytowe potrzeby” – czytamy na stronie internetowej MRiRW.

 

Ceny skupu żywca w górę

czwartek, 13 lutego 2014 06:45

Według Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w ostatnim tygodniu stycznia br. ceny skupu żywca rzeźnego wyraźnie wzrosły, szczególnie bydła i trzody chlewnej.

 

Ubój trzody chlewnej wzrósł o 9,4%, produkcja drobiu o 13,4%

poniedziałek, 27 stycznia 2014 17:14

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że wolumen produktów uboju trzody chlewnej, liczony rok do roku, wzrósł o 9,4% do poziomu 1,119 mln ton w całym 2013 r. W roku poprzednim odnotowano spadek wielkości uboju trzody o 5,2% do 778 tys. ton.

 

Dalsza obniżka ceny zakupu żywca wieprzowego

piątek, 24 stycznia 2014 16:26

Z informacji Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW wynika, że w drugim tygodniu stycznia nowego roku w Polsce pogłębił się spadek cen zakupu żywca wieprzowego, wołowego i indyczego, a ceny skupu kurcząt wciąż pozostają stabilne.

 

Obniżka cen skupu żywca wieprzowego, wołowego i indyków

środa, 15 stycznia 2014 11:02

Przed grudniowymi świętami, w trzecim tygodniu ubiegłego miesiąca, obniżyły się krajowe ceny skupu trzody chlewnej, bydła, indyków i kaczek brojlerów, a wzrosły ceny skupu kurcząt brojlerów i gęsi tuczonych. Równocześnie na rynku odnotowano spadek cen zbytu tusz wieprzowych i wołowych oraz wzrost cen zbytu tuszek drobiowych.

 

Pięcioletni zakaz stosowania klonowania dla celów produkcji żywności – reakcja Copa-Cogeca

piątek, 20 grudnia 2013 15:19

W reakcji na środową propozycją Komisji Europejskiej, dotyczącą zakazu stosowania klonowania zwierząt dla celów produkcji żywności przez 5 lat, Copa-Cogeca powiedziała, że rolnicy wykazali do tej pory niewielkie zainteresowanie tą technologią, gdyż jak na razie jest ona na wczesnym etapie rozwoju i z perspektywy rynku nie jest opcją realną.

 

Ceny skupu żywca, w tym także gęsi, wzrosły przed świętami

środa, 18 grudnia 2013 12:50

Nadchodzące święta sprzyjają wzrostowi cen skupu żywca oraz cen zbytu mięsa wieprzowego i wołowego. W pierwszym tygodniu grudnia br. w Polsce wzrosły także ceny skupu gęsi. Natomiast kurczęta brojlery oraz indyki kontynuowały spadki.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 19