A+ R A-


Kanada zebrała w tym roku rekordową ilość rzepaku w ilości 18 mln ton – 29,5% więcej niż w 2012 r. Takie informacje opublikował w środę Urząd Statystyczny w Kanadzie.

Komisja Europejska Decyzją Wykonawczą UE/649/2013 z 6 listopada 2013 r. zezwoliła na wprowadzenie do obrotu na podstawie rozporządzenia WE/1829/2003 PE i Rady pyłku wyprodukowanego z kukurydzy GMO MON810 w żywności lub jako żywność.

W skali ubiegłego tygodnia rzepak zachowywał się bardzo stabilnie na giełdzie w Paryżu. Najbliższa seria na ten towar straciła niespełna 0,9% i zamknęła piątkowe notowania ceną 378,5 euro/t. W tym samym czasie soja w najbliższym kontrakcie potaniała o 1,6%. W piątek styczniowy kontrakt obniżył swoją wartość o ok. 2,5% do poziomu 470,7 usd/t.

Gospodarstwa holdingu rolnego KSG Agro pomyślnie zakończyły zbiory plonów zbóż z późnego siewu. Pilotażowy projekt nawadniania pól przyniósł dobre rezultaty.

Pomimo, iż powierzchnia upraw pomidorów w Maroku nie zmieniła się w ostatnim czasie dzięki zdecydowanie lepszym plonowaniu kraj ten odnotowuje stały wzrost produkcji pomidorów – donosi FAMMU/FAPA.

Termin zbioru buraka jest jednym z czynników wpływających na wartość technologiczną korzeni. Najlepsze parametry można uzyskać, gdy zbiór ten prowadzony jest po naturalnym zakończeniu wegetacji przez rośliny.

Na otwarciu tygodnia najbliższe serie soi i canoli zyskały za oceanem po blisko 1%. Listopadowa seria rzepaku podrożała w poniedziałek na Matif o 2,25 euro/t i zamknęła dzień ceną 380,25 euro/t – najwyżej od 6 września br.

Ukraińska grupa spożywcza Agroliga do 15 października 2013 roku zebrała ponad 80% areału słonecznika.

Strona 6 z 35

Polecamy:

Rzepak ozimy – jak ustala się rekomendacje agrotechniczne dla poszczególnych odmian

Rzepak ozimy – jak ustala się rekomendacje agrotechniczne dla poszczególnych odmian

Zadaniem hodowców jest stworzenie nowych odmian, które cechują się wysokim potencjałem plonowania, wydają plon lepszej jakości i posiadają korzystne, pożądane przez rynek cechy (wyższą zimotrwałość,...

Mieszańce zrestorowane wyhodowane w systemie Ogura

Mieszańce zrestorowane wyhodowane w systemie Ogura

Z roku na rok rośnie liczba zarejestrowanych odmian rzepaku ozimego, między innymi zrestorowanych hybryd wyhodowanych w systemie Ogura. System ten oparty jest na liniach męsko-sterylnych...

Produkcja TV

Zobacz film
Bydło (23 filmy)
Zobacz film
Kury (13 filmów)
Zobacz film
Zobacz film
Owce (5 filmów)
Zobacz film
Prace na polu (25 filmów)
Zobacz film
Środki produkcji (13 filmów)
Zobacz film
Trzoda chlewna (11 filmów)
Zobacz film
Uprawy (23 filmy)

Rośliny uprawiane

.