Memorandum w sprawie neonikotynoidów

poniedziałek, 08 kwietnia 2013 15:15

Wiele substancji aktywnych musiało zostać wycofanych z rynku, gdyż nie spełniały one nowych wymogów prawnych. Równocześnie, ze względu na zmiany w unijnym systemie maksymalnego poziomu pozostałości (MRL) wydaje się coraz mniej zezwoleń na substancje aktywne w sektorze rolnym.

 

Rozszerzona rejestracja preparatu Ortus 05 SC

poniedziałek, 25 marca 2013 07:45

Ortus 05 SC – akarycyd o najszerszym zakresie stosowania spośród preparatów dostępnych na polskim rynku. Rejestracja preparatu Ortus 05 SC została rozszerzona o kolejne uprawy.

 

Zwalczanie chorób grzybowych zbóż i rzepaku: zmiany w rejestracji Topsin M 500 SC

piątek, 15 marca 2013 14:00

W połowie ubiegłego roku rejestracja produktu Topsin M 500 SC została rozszerzona o kolejne gatunki zbóż. W rezultacie obejmuję ona wszystkie zboża jare oraz ozime. Topsin M może być z powodzeniem wykorzystywany do zabiegów interwencyjnych oraz zapobiegawczych w zbożach we wszystkich fazach rozwojowych (T1, T2, T3 ) do zwalczania większości patogenów grzybowych.

 

Zabieg czyszczący w oziminach

środa, 13 lutego 2013 15:45

Przeprowadzenie wczesną wiosną zabiegu zwalczania chorób grzybowych jest ważnym elementem agrotechniki i znacząco wpływa na kształtowanie się przyszłego plonu. Jest to zabieg przygotowujący do dalszej ochrony.

 

Neonikotynoidy – Projekt Kompas / Raport EFSA

wtorek, 05 lutego 2013 14:33

Projekt Kompas to pierwsza kompleksowa analiza wartości zaprawiania nasion z użyciem neonikotynoidów — jednej z najbardziej innowacyjnych technologii ochrony roślin dostępnej dla rolników.

 

Stosowanie zasad integrowanej ochrony roślin obowiązkowe od 2014 r.

piątek, 04 stycznia 2013 14:04

Ze względu na ochronę środowiska naturalnego, a także zapewnienie bezpieczeństwa zdrowia ludzi począwszy od dnia 1 stycznia 2014 r. stosowanie zasad integrowanej ochrony roślin stanie się obowiązkiem wszystkich profesjonalnych użytkowników środków ochrony roślin w UE. Integrowana ochrona roślin jest sposobem ochrony roślin przed organizmami szkodliwymi, polegającym na wykorzystaniu wszystkich dostępnych metod ochrony roślin, w szczególności metod niechemicznych, w sposób minimalizujący zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.

 

PIORiN ostrzega przed porażeniem sadzeniaków ziemniaka

czwartek, 20 września 2012 11:59

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa ostrzega, że w tym roku należy spodziewać się istotnego porażenia sadzeniaków ziemniaka dwoma typami wirusów.

 

Ceny środków ochrony roślin zaczęły wyraźnie rosnąć

środa, 19 września 2012 07:45

Od marca 2012 r. ceny środków ochrony roślin zaczęły wyraźnie rosnąć, pod wpływem zwiększonego popytu.

 

Zagrożenie szkodnikami w sadach

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 07:09

Owocówka jabłkóweczka i zwójkówki liściowe
W Polsce Centralnej rozpoczęły się wyloty motyli drugiego pokolenia owocówki jabłkóweczki. Obserwujemy duże różnice zarówno w nasileniu występowania szkodnika jak i okresach lotu motyli w poszczególnych rejonach, a także poszczególnych sadach położonych nawet w stosunkowo niewielkiej odległości. Dlatego też termin wykonania zabiegu powinien być określany na podstawie prowadzenia monitoringu lotu motyli za pomocą pułapek feromonowych w danym sadzie. Zabieg np. środkiem Calypso 480 S.C. należy wykonać w terminie ok. 8 dni od stwierdzenia dużej liczby motyli w pułapce (przypominamy, że próg zagrożenia wynosi kilkanaście i więcej osobników odłowionych do 1 pułapki w okresie 3-5 dni).

 

Wielkopąkowiec porzeczkowy pod kontrolą – nowelizacja zaleceń rejestracyjnych środka Ortus 05 SC

czwartek, 19 lipca 2012 07:29

Od połowy czerwca sadownicy dostali do rąk broń m.in. przeciwko wielkopąkowcowi porzeczkowemu i roztoczowi truskawkowcowi oraz szpecielom uszkadzającym grusze – minister rolnictwa zezwolił na nowelizację zaleceń rejestracyjnych środka Ortus 05 SC.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 11