Pierwsze występowania w Polsce owocówki południóweczki

poniedziałek, 04 stycznia 2016 10:52

W Polsce stwierdzono obecność owocówki południóweczki – motyla uznawanego w wielu częściach świata za groźnego szkodnika upraw sadowniczych, a w niektórych krajach także za organizm kwarantannowy. W Polsce nie podlega on obowiązkowi zwalczania.

 

Szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin

poniedziałek, 04 stycznia 2016 10:24

Zachęcamy stosujących środki ochrony roślin do pogłębiania wiedzy w zakresie szeroko rozumianego rolnictwa, a w szczególności do udziału w szkoleniach uprawniających do stosowania środków ochrony roślin.

 

Apacz na mszyce – wojowniczy i skuteczny

poniedziałek, 22 czerwca 2015 11:34

Problem mszyc w sadach to powracające co roku wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się producenci owoców. Po kwitnieniu jabłoni nadszedł idealny moment, by sięgnąć po sprawdzony i skuteczny insektycyd Apacz 50 WG.

 

Najgroźniejsza z chorób podsuszkowych zbóż

wtorek, 02 czerwca 2015 06:13

Uprawa zbóż w monokulturze, zwłaszcza pszenicy, niesie ze sobą istotne zagrożenia. Decydują się na nią przede wszystkim właściciele wyspecjalizowanych, wielkopowierzchniowych gospodarstw, którzy decyzję o wyborze tak wąskiej specjalizacji, jaką jest uprawa pszenicy po pszenicy, uzasadniają rentownością tej uprawy: stabilnością plonów i ceny surowca. Rolnicy dysponujący mniejszym areałem starają się unikać uprawy zbóż po sobie, a dzięki temu zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób podsuszkowych.

 

Gwarant 500 SC – gwarantowana kompleksowa ochrona

poniedziałek, 25 maja 2015 10:14

Wiosna w pełni, a wraz z nią trwający sezon intensywnych zabiegów agrotechnicznych. Warto, by producenci rolni, którzy szukają sprawdzonego sposobu ochrony pszenicy i różnych warzyw przed chorobami pochodzenia grzybowego, pamiętali, że od ubiegłego roku fungicyd Gwarant 500 SC może być stosowany w uprawach małoobszarowych. Preparat nie tylko zapobiega zainfekowaniu roślin i poprawia ich kondycję, ale także przyczynia się do skutecznej strategii antyodpornościowej.

 

Jak rozpoznać zgorzel podstawy źdźbła?

poniedziałek, 25 maja 2015 07:12

Zgorzel podstawy źdźbła jest chorobą płodozmianową. W znacznym stopniu wpływa na obniżenie uzyskiwanego plonu ziarna, pogarszając przy tym jego parametry jakościowe: masę tysiąca ziaren, liczbę ziaren w kłosie, rozkrzewienie i plon ziarna z kłosa. 70% udział zbóż w ogólnej strukturze zasiewów, nie przestrzeganie zasad płodozmianu, uproszczenia w uprawie sprawiają, że ryzyko wystąpienia choroby jest ogromne.

 

Zagrożenia dla pszczół i innych zapylaczy

czwartek, 30 kwietnia 2015 10:45

W związku z rozpoczynającym się sezonem wegetacyjnym oraz początkiem kwitnienia roślin będących pożytkiem dla owadów zapylających Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa poinformowała, że nieprawidłowo wykonywane zabiegi chemicznej ochrony roślin, szczególnie przy użyciu insektycydów, niosą niezwykle duże zagrożenie dla pszczół i innych zapylaczy.

 

Niezastąpiony fungicyd przeciwko parchowi jabłoni

środa, 29 kwietnia 2015 11:30

Ponad 60 lat tradycji, 5000 doświadczeń, wysoka skuteczność, łatwa mieszalność i trudna zmywalność – tak w skrócie można scharakteryzować fungicyd, który od dziesięcioleci cieszy się zaufaniem sadowników oraz producentów owoców i warzyw na całym świecie. Tej wiosny, jak co roku, wielu użytkowników znów sięgnie po Captan 80 WG, by ochronić liście i owoce przed parchem jabłoni.

 

Plantivax ugasi zarazę ogniową gruszy i jabłoni

poniedziałek, 20 kwietnia 2015 12:43

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firmy Arysta LifeScience – Plantivax otrzymał właśnie rejestrację do stosowania zapobiegawczego w ochronie jabłoni i gruszy przed zarazą ogniową. Preparat zapewnia bezpieczeństwo w okresie kwitnienia, nie powodując ordzawień liści i zawiązków. W przeciwieństwie do konwencjonalnie stosowanych środków bakteriobójczych Plantivax nie powoduje uodpornienia patogenów.

 

ASAHI SL – lekarstwo na suszę?

czwartek, 26 marca 2015 14:38

Tegoroczna, nietypowo ciepła zima pozwoliła przetrwać uprawom ozimym praktycznie bez strat. Z drugiej strony bardzo niewielkie opady śniegu i deszczu spowodowały, że stajemy wobec innego zagrożenia dla kondycji upraw – suszy.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 11