Potrzeby pokarmowe roślin sadowniczych po kwitnieniu

piątek, 17 maja 2013 11:21

Potrzeby pokarmowe i energetyczne roślin sadowniczych bezpośrednio po kwitnieniu są bardzo wysokie - energia potrzebna jest roślinie nawet do zrzucenia większości kwiatów i zawiązków owocowych. Na roślinie mają pozostać tylko te najsilniejsze i najcenniejsze okazy. Tak urządziła to natura i tak działa to od tysięcy lat.

 

Ekologiczne nawożenie w rolnictwie? To możliwe!

poniedziałek, 13 maja 2013 17:40

Ekologia to jeden z najmodniejszych trendów społecznych w ostatnich kilku latach. Coraz większa liczba konsumentów zwraca także uwagę na ekologiczne pochodzenie produktów żywnościowych. Ekologiczne nawożenie z GreenOK zapewnia trwałą żyzność gleby, zdrowie zwierząt, nie zatruwa środowiska, a przy tym pozwala produkować wysokiej jakości, smaczne i zdrowe produkty rolnicze.

 

Florovit AGRO – nowe nawozy dla profesjonalistów

czwartek, 09 maja 2013 08:53

GRUPA INCO S.A. wprowadziła na rynek serię nowych nawozów Florovit AGRO, stworzoną z myślą o profesjonalnych sadownikach, ogrodnikach i rolnikach. W ofercie znajdują się produkty wieloskładnikowe i mikroelementy niezbędne w uprawie wielkoobszarowej. Producent przygotował również kompleksowe programy nawożenia dedykowane dla różnych rodzajów upraw.

 

Dolistne nawozy o działaniu biostymulującym w uzupełniającym odżywianiu ziemniaka

poniedziałek, 06 maja 2013 12:01

W niektórych fazach rozwojowych roślin składniki pokarmowe pobierane są szczególnie intensywnie i nie zawsze tradycyjne nawożenie doglebowe gwarantuje ich dostępność dla roślin. W przypadku roślin ziemniaka wysokie zapotrzebowanie na składniki pokarmowe rozpoczyna się już w okresie tworzenia bulw na stolonach i trwa dość długo (w zależności od wczesności odmiany nawet do początku sierpnia).

 

Nawożenie: zalecenia sadownicze

piątek, 26 kwietnia 2013 07:23

Potrzeby pokarmowe roślin sadowniczych są bardzo wysokie i zależą od gatunku rośliny uprawnej, a nawet odmiany, od stanowiska. Dawki nawozów są zależne od zasobności gleby w składniki pokarmowe i od założonego poziomu plonowania.

 

Konieczna optymalizacja zużycia nawozów sztucznych

czwartek, 25 kwietnia 2013 08:22

Według ostatniego raportu UN Environment Programme, konieczne jest bardziej wydajne stosowanie nawozów sztucznych. Z jednej strony rośnie potrzeba zwiększenia produkcji żywności, z drugiej zwiększa się konieczność ochrony środowiska.

 

Dolistne nawożenie kukurydzy

piątek, 12 kwietnia 2013 14:01

Uprawa kukurydzy w Polsce staje się coraz powszechniejsza. Do niedawna rolnicy interesowali się przede wszystkim odmianami przeznaczonymi na kiszonkę. Szacuje się, że w ubiegłym roku areał upraw tych odmian wynosił około 450 tys. ha. 2012 rok był jednak wyjątkowy, głównie z uwagi na konieczność przesiewu części ozimin roślinami jarymi.

 

Multoleo w technologii uprawy rzepaku

wtorek, 19 marca 2013 13:11

W uprawie rzepaku właściwe odżywienie mineralne szczególnie od początku pąkowania do zawiązywania łuszczyn ma kluczowe znaczenie dla uzyskania wysokiego plonu. Dlaczego ten okres jest tak ważny? Trzeba pamiętać, że w przeciwieństwie do zbóż, w rzepaku intensywny wzrost wegetatywny i generatywny (pąkowanie, kwitnienie) następują w tym samym czasie. Oszacowano, że w okresie od wydłużania się łodygi do końca kwitnienia rzepak buduje ok. 2/3 swojej biomasy.

 

Rzepak – nawozić i regenerować

poniedziałek, 25 lutego 2013 11:42

Znaczenie rzepaku stale rośnie. Wynika to z coraz szerszego wykorzystania nasion jako surowca w wielu gałęziach gospodarki. Brak alternatywy dla nasion rzepaku jako surowca dla tak wielu działów przemysłu – od petrochemicznego poprzez spożywczy i paszowy do farmaceutycznego – warunkuje popyt na wysokim poziomie w perspektywie wielu jeszcze lat. W Polsce zbiory rzepaku już kilka lat temu przekroczyły 2 mln ton. Zaspokojenie rosnącego popytu na nasiona rzepaku związane jest ze zwiększaniem wydajności z jednostki powierzchni, czyli coraz szerszym wykorzystaniu nasion odmian mieszańcowych oraz zwiększeniem nakładów na uprawę. Zwiększanie powierzchni uprawy jest limitowane dostępną powierzchnią gruntów rolnych oraz względami organizacyjnymi w gospodarstwach, czyli płodozmianem. Rzepak jest wymagającą uprawą, a każde zaniedbanie w terminie siewu, nawożenia czy ochrony prowadzi do nieuniknionej straty plonu. Przyczyną niskiego wykorzystania potencjału plonotwórczego rzepaku jest niewystarczający poziom nakładów na uprawę i niepełna kompleksowość technologii – stosowanie uproszczeń i technologii ekstensywnych. Integrowane i rozwinięte technologie uprawy, mimo stosunkowo wyższych nakładów, są gwarancją wysokiej nadwyżki bezpośredniej uzyskiwanej z hektara.

 

PROfesjonalne nawozy w służbie rolnictwu - ekologiczna i wydajna linia UNIVERSAL PRO

wtorek, 19 lutego 2013 06:10

Odpowiednia pielęgnacja roślin w rolnictwie, warzywnictwie, sadownictwie, czy szkółkarstwie sprawia, że płody mają lepszy smak i zwiększoną wartość odżywczą. Jedyny w Polsce Bioaktywny nawóz organiczny GreenOK – UNIVERSAL PRO – przeznaczony do stosowania w rolnictwie widocznie zwiększa ilość i jakość plonów. Warto zadbać o swoje uprawy już dziś i zaopatrzyć się w najlepszy nawóz na rynku!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 11