Zestawy promocyjne od Sumi Agro Poland

poniedziałek, 16 marca 2015 10:52

Firma Sumi Agro Poland przygotowała na nadchodzący sezon specjalne handlowe zestawy promocyjne dla producentów owoców, rzepaku i zbóż. Wraz z produktami rozdawane będą przydatne w każdym gospodarstwie materiały dodatkowe.

 

Autorski program nawożenia truskawek

czwartek, 05 marca 2015 12:10

Decydującym czynnikiem wpływającym na prawidłowe zaopatrzenie truskawek w składniki pokarmowe jest faktyczne zapotrzebowanie tych roślin na substancje odżywcze, które wynika z warunków uprawy i zapowiadającego się plonu. W celu przygotowania optymalnego programu nawożenia istotna jest również wiedza na temat potrzeb pokarmowych truskawek.

 

Obfity system korzeniowy to podstawa

środa, 25 lutego 2015 11:58

Efektywność i zyskowność gospodarstwa szkółkarskiego zależy od jakości produkowanych w nim roślin. O tym, jak można ją poprawić, przekonali się w zeszłym roku właściciele gospodarstwa ARNO Szkółkarstwo Sadownicze z Lewiczyna koło Grójca – Anna i Ryszard Nowakowscy. W ich szkółce przeprowadzone zostało doświadczenie z zastosowaniem biostymulatora Goteo. Zbliżający się nowy okres wegetacyjny to okazja do podsumowania doświadczenia i zaprezentowania wniosków.

 

Przeczytaj, zanim wiosną wjedziesz z azotem w rzepak

poniedziałek, 09 lutego 2015 10:04

Trwa jeszcze zima, ale już niedługo trzeba będzie wyjechać w pole z pierwszą dawką azotu dla rzepaku. Problemów podczas siewu rzepaku w 2014 roku było wiele. Począwszy od stanowiska (susza bądź nadmiar wody), odpowiedniej struktury, która gwarantuje optymalne warunki roślin na starcie, po niezakończone żniwa. W niektórych regionach kraju trwały one do połowy września, a nawet i dłużej, więc często siew rzepaku był opóźniony. Mimo wszystko niektórzy decydowali się we wrześniu na siew rzepaku, licząc na długą jesień. Tam, gdzie zboża schodziły z pola później – w połowie września, szans na siew rzepaku już nie było. W związku z tym plantacje rzepaku wchodziły w okres zimy w bardzo różnym stanie. Praktycznie do końca roku 2014 dopóki średniodobowa temperatura oscylowała około 0°C, na polach było w miarę zielono.

 

Kukurydza: wyzwania na starcie

wtorek, 03 lutego 2015 08:42

Kukurydza od kilku lat nie traci na popularności, a jej areał w Polsce ustabilizował się na poziomie około miliona hektarów i nawet niestabilne ceny ziarna nie skłaniają rolników do zastąpienia jej innymi roślinami uprawnymi.

 

Nawożenie Trwałych Użytków Zielonych

wtorek, 13 stycznia 2015 10:14

Chociaż nie tak dawno pożegnaliśmy rok 2014, całkiem zresztą niezły dla producentów mleka, to jak zwykle kłopotów nie ubyło. Skomplikowana sytuacja międzynarodowa stawia wiele pytań, na które trudno jest znaleźć dziś odpowiedź. Dodatkowo od 15 kwietnia 2015 nastąpi uwolnienie kwot mlecznych – jak zachowa się rynek, to na dzisiaj wielka niewiadoma. Co w takiej sytuacji mają zrobić mleczarze – odpowiem wersem z piosenki – „róbmy swoje” Panowie i Panie. Zajmijmy się tym na czym się znamy, a więc produkcją mleka.

 

Zeal w kukurydzy aktywuje zysk

czwartek, 18 grudnia 2014 15:26

Doświadczeni rolnicy wiedzą, że podczas sezonu wegetacyjnego roślin wykonuje się bardzo wiele zabiegów, które są dla producentów kosztem. Jednak specjaliści przekonują, że wymagający nakładów finansowych zabieg w dłuższej perspektywie generuje zysk. O realnych korzyściach z zastosowania preparatu Zeal w uprawie kukurydzy przekonał się w tym roku Mirosław Kastelik ze Spółdzielni Produkcji Rolnej w Wierzbniku. Zebrany tam plon był o ponad 300 kg większy w porównaniu do plantacji, na której nie użyto biostymulatora.

 

Oszczędna gospodarka fosforem

wtorek, 16 grudnia 2014 12:32

Jak efektywnie gospodarować fosforem bez uszczerbku dla efektywności stosowania i środowiska naturalnego.

 

Jesień to czas nawożenia gleby

środa, 19 listopada 2014 11:10

Okres po żniwach do końca jesieni to czas uzupełniania składników pokarmowych w glebie w formie nawozów mineralnych i organicznych. Wyjątkowo długo utrzymująca się piękna jesień pozwalała prowadzić nadal prace polowe.

 

Startowe nawożenie kukurydzy

czwartek, 13 listopada 2014 10:59

Nie od dzisiaj wiadomo, że szybki start oraz wyrównane wschody w uprawie kukurydzy są podstawą do osiągnięcia wysokich i dobrej jakości plonów. Odpowiednio wyrównana obsada i szybkie wschody są kluczem do sukcesu. W uprawie kukurydzy zależy nam na jednej dużej, wypełnionej w pełni kolbie na każdej roślinie. Jednorodny łan to także gwarancja odpowiedniej wilgotności podczas zbioru.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 11