Serwis Nawozowy APP teraz także na smartfony z Androidem

środa, 28 marca 2012 00:07

Jedną z bardzo przydatnych aplikacji rolniczych jest serwis nawozowy Amazone. Dzięki niemu posiadacze rozsiewaczy nawozów Amazone mogą bezpośrednio na polu wywołać prawidłowe wartości nastaw swoich maszyn.

 

Sytuacja na rynku nawozów: wzrost cen nawozów mineralnych, spadek cen nawozów wapniowych

poniedziałek, 12 marca 2012 11:43

W grudniu 2011 r. dynamika wzrostu cen środków produkcji pozostała na poziomie miesiąca poprzedniego informuje IERiGŻ. Powtórnie najbardziej podrożały nawozy mineralne.  W grudniu 2011 r. ceny nawozów mineralnych wzrosły o 2,0% w porównaniu z miesiącem poprzednim.

 

Unia Europejska obniża normy dotyczące poziomu azotanów

poniedziałek, 06 lutego 2012 16:34

UE ogłosiła złagodzenie istniejącego ustawodawstwa dotyczącego obecności azotanów w środkach spożywczych.

 

Jesienne nawożenie gleby fosforem i potasem pod buraki cukrowe

środa, 19 października 2011 15:39

Okres po żniwach do końca jesieni, to czas uzupełniania składników pokarmowych w glebie w formie nawozów mineralnych i organicznych.

 

Duży kontrakt nawozowy na RSM

niedziela, 11 września 2011 12:20

Fot:sxc.huZakłady Azotowe PUŁAWY S.A. zawarły 6 września 2011 roku umowę z czeską spółką AGRO S.C. na sprzedaż płynnego nawozu RSM (roztwór saletrzano-mocznikowy) o szacunkowej wartości 185 mln PLN.

 

Zapraszamy na Dni Otwarte do Łosiowa

środa, 15 czerwca 2011 19:48

Pole doświadczalne z Kędzierzyńską Saletrą Amonową w OODR ŁosiówW dniach 18-19 czerwca na terenach Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolnego w Łosiowie odbędzie się międzynarodowa wystawa Dni Otwartych i konferencja Euro-Raps 2011.

 

Kolejna nagroda za innowacyjny produkt Grupy

czwartek, 09 czerwca 2011 22:54

Podczas targów rozstrzygnięto konkurs INOWACYJNY PRODUKT, gdzie Grupa Azoty otrzymała główną nagrodę w kategorii nawozy za ,,Bazę Siarkowo-Azotową”Targi rolnicze Polskie Zboża, odbywające się w Modrzu k/Poznania w dniach 3-4 czerwca br. dostarczyły Grupie Azoty Tarnów nie tylko możliwość zaprezentowania spójnej, bogatej gamy produktów spółkom Grupy: Azotom Tarnów i ZAK S.A., ale też i wypromowały jej kompleksową ofertę nawozów siarkowo-azotowych.

 

 

 

Podczas targów rozstrzygnięto konkurs INOWACYJNY PRODUKT, gdzie Grupa Azoty otrzymała główną nagrodę w kategorii nawozy za ,,Bazę Siarkowo-Azotową”. W skład bazy wchodzą nawozy: Saletrosan® 26 makro, Siarczan AS21 Amonu, Salmag z siarką®  oraz Kędzierzyńska Saletra Amonowa®. Jest to gama nawozów o zróżnicowanej zawartości azotu i siarki kompleksowo pokrywająca potrzeby polskiego rolnictwa.

Komplementarna oferta Grupy rozwiązuje problemy niedoboru siarki w glebie oraz zaspokaja zróżnicowane potrzeby w zakresie składników odżywczych, zwłaszcza w przypadku roślin siarkolubnych, które możemy podzielić na trzy grupy:

- rośliny o bardzo dużym zapotrzebowaniu na siarkę 50 – 80 kgS/ha (rzepak, rzepa, kapusta, gorczyca, rzodkiew, cebula, czosnek),

- rośliny o dużym zapotrzebowaniu na siarkę 25 – 50 kgS/ha (lucerna, koniczyna),

- rośliny o niewielkim zapotrzebowaniu na azot 15 – 25 kgS/ha (trawy łąkowe, zboża, rośliny okopowe).

Baza Siarkowo-Azotowa Grupy Azoty Tarnów to odpowiedź na potrzeby nowoczesnych gospodarstw rolnych, które poszukują produktów o wysokich wymaganiach jakościowych oraz nawozów szybko przyswajalnych przez rośliny.

źródło: www.zak.eu, www.salmag.pl

 

Scotts Poland zmienia praktykę

niedziela, 15 maja 2011 12:00

Spółka Scotts Poland zawarła ze swoimi dystrybutorami porozumienie, które mogło ograniczać konkurencję. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjęła zobowiązanie spółki do zmiany zakwestionowanych działań

 

Ciech sfinalizował sprzedaż gdańskich Fosforów

wtorek, 03 maja 2011 20:24

Ciech zakończył realizację jednego z kluczowych elementów Planu Restrukturyzacji Grupy, sprzedaż Gdańskich Zakładów Nawozów Fosforowych Fosfory. Za niecałe 90 proc. udziałów Zakłady Azotowe Puławy zapłaciły 107,24 mln zł. Dodatkowo nabywca spłacił pożyczki udzielone przez Ciech spółkom Grupy Fosfory wysokości 121,36 mln zł

 
«pierwszapoprzednia11następnaostatnia»

Strona 11 z 11