Obniżki cen na rynku nawozów mineralnych

piątek, 11 grudnia 2015 12:39

We wrześniu 2015 r. odnotowano spadek popytu na nawozy mineralne, co zmusiło producentów i dystrybutorów do wprowadzenia sezonowych obniżek cen. Średni spadek cen we wrześniu w porównaniu z poprzednim miesiącem wyniósł 0,4%. Najbardziej potaniał superfosfat prosty (o 2,4%) oraz nawozy azotowe, np. saletra amonowa o 0,8%, a mocznik o 0,7%. W przypadku nawozów wieloskładnikowych odnotowano natomiast podwyżki, np. fosforan amonu podrożał o 0,9%.

 

Grupa Azoty ZAK S.A. poszerza portfolio o nawozy płynne

czwartek, 26 listopada 2015 21:08

25 listopada br. w Grupie Azoty ZAK S.A. oficjalnie otwarto instalację do produkcji nawozów RSM wraz z bazą logistyczną oraz zmodernizowany magazyn nawozów. Łączny koszt inwestycji to ponad 50 milionów złotych.  Zdolności produkcyjne nowej instalacji sięgną 100 tysięcy ton produktu rocznie. RSM to poszukiwany na rynku wysokoskoncentrowany nawóz azotowy w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego. Roztwór produkowany jest w trzech wariantach: 28%N, 30%N, 32%N dostosowanych do różnych temperatur transportu i przechowywania.

 

Aminokwasy występujące w nawozach

wtorek, 15 września 2015 12:38

Przed tegorocznymi wakacjami ruszył program pilotażowy akcji edukacyjnej „Aktywne odżywianie roślin i gleby. Składniki pokarmowe to dziś za mało”. Przez trzy miesiące organizatorzy kampanii przekazywali rolnikom i ogrodnikom informacje na temat rozwiązań umożliwiających maksymalne ograniczenie stosowania mineralnego nawożenia przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich i jakościowo dobrych plonów. Głównym celem projektu jest podnoszenie świadomości producentów rolnych w tej dziedzinie. Inicjatorzy kampanii przygotowali cykl artykułów poświęconych temu zagadnieniu.

 

Inteligentne technologie nawożenia – o azocie w Niepruszewie

piątek, 04 września 2015 10:16

W dniu 2 września br. w Niepruszewie pod Poznaniem odbyła się konferencja prasowa poświęcona inteligentnym technologiom nawożenia chronionym azotem, które wpisują się w ogólne trendy efektywnego nawożenia upraw – są zgodne z kierunkami wytyczonymi przez Komisję Europejską. Według prelegentów prezentowane nawozy dają lepsze efekty plonotwórcze i są bardziej zasobooszczędne oraz mniej obciążają środowisko naturalne w porównaniu z tradycyjnymi nawozami.

 

Składniki biostymulujące w nawozach - aktywne odżywianie roślin i gleby

środa, 26 sierpnia 2015 09:24

Dwa miesiące temu zainaugurowano kampanię "Aktywne odżywianie roślin i gleby. Składniki pokarmowe to dziś za mało". Głównym celem organizatorów akcji jest rekomendacja efektywnych technologii nawożenia upraw rolniczych i ogrodniczych, które umożliwiają zasobooszczędne stosowanie nawozów mineralnych przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich plonów o bardzo dobrej jakości handlowej.

 

Wapń determinuje jakość i wielkość plonów – aktywne odżywianie roślin i gleby

środa, 12 sierpnia 2015 10:40

Organizatorzy edukacyjnej akcji „Aktywne odżywianie roślin i gleby. Składniki pokarmowe to dziś za mało” intensywnie promują efektywne nawożenie upraw, zgodne z wytycznymi Komisji Europejskiej.

 

Jesień decyduje o plonie ozimin

poniedziałek, 03 sierpnia 2015 10:00

Jesienne nawożenie rzepaku decyduje o przygotowaniu do zimy i rozwoju generatywnym roślin. Ale nie tylko. Rzepak jesienią przygotowuje się do wydania określonego plonu nasion. Jako rolnicy mamy wówczas realny wpływ na sukces bądź niepowodzenie w tej uprawie.

 

Wpływ nawożenia dolistnego na jakość warzyw po przechowaniu

poniedziałek, 27 lipca 2015 10:05

Jakość warzyw po okresie przechowywania odgrywa jedną z kluczowych ról w opłacalności produkcji. W czasie wiosennym, kiedy nie ma jeszcze rodzimych „nowalijek”, warzywa po przechowaniu uzyskują satysfakcjonujące ceny, a czasami potrafią zadecydować o rachunku ekonomicznym całego sezonu.

 

Wapnowanie to nie tylko regulacja pH

wtorek, 07 lipca 2015 10:23

W czerwcu br. ruszył pilotażowy program akcji "Aktywne odżywianie roślin i gleby. Składniki pokarmowe to dziś za mało". Inicjatorzy kampanii będą promowali efektywne nawożenie upraw, zgodne z wytycznymi KE, które umożliwia zasobooszczędne stosowanie nawozów mineralnych przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich i jakościowo dobrych plonów. Priorytetem będzie podnoszenie świadomości rolników w tej dziedzinie. Mamy nadzieję, że spotka się to z ich życzliwym przyjęciem, ponieważ takie właśnie korzystanie z nawozów leży także w ich interesie.

 

Akademia Warzywnicza

wtorek, 07 lipca 2015 10:14

Producenci warzyw wciąż poszukują możliwości poprawy jakości plonów, bowiem wymagania konsumentów w tej kwestii stale rosną. Priorytetem każdego ogrodnika jest wypracowanie takiej technologii uprawy, która przy racjonalnych nakładach finansowych zagwarantuje im maksymalne zyski z produkcji. Przy uprawie warzyw niezwykle istotnym zagadnieniem, które determinuje rentowność działania jest nawożenie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 11