Obecność starych omszałych drzew przyspiesza wzrost lasów

niedziela, 12 czerwca 2011 19:12

Fot: sxc.huMech, który porasta jedynie najstarsze i największe drzewa, oraz żyjące w nim sinice to fabryka azotu w formie dostępnej dla innych roślin. Im więcej tego azotu, tym zdrowiej i szybciej rosną pozostałe, młodsze drzewa - uważają badacze z Kanady.

 

Polska gospodarzem X Mistrzostw Europy w Umiejętnościach Leśnych!

wtorek, 24 maja 2011 19:49

Drużyny z całej Europy zjadą się 26 maja do miejscowości Goraj k. Poznania, gdzie rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Umiejętnościach Leśnych 2011. Przerzynka, okrzesywanie, zmiana łańcucha – to tylko niektóre z konkurencji, w których zmierzą się uczestnicy. Zawody rozgrywane będą po raz dziesiąty, a pierwszy raz Polska będzie ich gospodarzem! W niecodziennej rywalizacji reprezentować nas będą dwie drużyny: ZSL Tuchola oraz ZSL Goraj.

 

Leśnicy na Podkarpaciu zwalczają chrabąszcze

niedziela, 22 maja 2011 09:20

Fot: sxc.hu160 ha lasów w gminach Narol i Horyniec Zdrój (Podkarpackie) będzie w czwartek z samolotów opryskiwane środkami zwalczającymi chrabąszcze. W tym roku liczba chrabąszczy może okazać się największa od czterech lat.

 

Zwalczanie nielegalnego pozyskiwania drewna

sobota, 14 maja 2011 21:42

Zwalczanie nielegalnego pozyskiwania drewna: Unia Europejska i Liberia podejmują wspólne działania w celu zapewnienia legalnego pochodzenia produktów z drewna importowanych do UE

 

Od 1 czerwca ARiMR przyjmuje wnioski o pomoc na zalesianie

sobota, 14 maja 2011 21:37

Rolnicy, którzy zdecydują się posadzić las na swoich gruntach, mogą otrzymać na realizację tego zadania pomoc z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 1 czerwca rusza nabór wniosków o przyznanie pomocy z działania "Zalesianie gruntów rolnych i zalesianie gruntów innych niż rolne" finansowanego z PROW 2007 - 2013. Wnioski można składać w tym roku w biurach powiatowych ARiMR do 1 sierpnia.

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 8 z 8