Porozumienie polskich i niemieckich leśników

poniedziałek, 08 lipca 2013 05:44

26 czerwca W Eberswalde porozumienie o współpracy w leśnictwie podpisali dyrektorzy regionalnych dyrekcji LP w Szczecinie - Witold Koss, Poznaniu - Piotr Grygier, Zielonej Górze - Leszek Banach, a ze strony niemieckiej - dyrektor Krajowego Leśnego Centrum Kompetencyjnego w Eberswalde - Hubertus Kraut. Dokument sygnowano w obecności Adama Wasiaka, dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

 

Miód z białoruskich lasów

czwartek, 04 lipca 2013 14:30

Gospodarstwa leśne na Białorusi przystąpiły do pozyskania miodu z pasiek leśnych. Według danych Ministerstwa Leśnictwa w tym sezonie planowane jest zebranie ok. 96 ton miodu.

 

Dotacje dla lasów prywatnych w Niemczech

poniedziałek, 01 lipca 2013 14:50

Udział lasów prywatnych w ogólnej powierzchni lasów w Niemczech wynosi 44%, z czego 57% przypada na lasy prywatne o wielkości do 20 ha. Na ogół lasy te są bardzo rozdrobnione, nic zatem dziwnego, że nie są w stanie zapewnić samofinansowania, z wyjątkiem lasów zagospodarowanych systemem rębni przerębowej. Właściciel lasu otrzymuje dotacje, na ogół za pośrednictwem zrzeszeń prywatnych właścicieli lasów.

 

Inżynieria genetyczna w leśnictwie

poniedziałek, 17 czerwca 2013 16:54

Ze względu na produkcyjną wartość sortymentów drzewnych, produkty leśne można traktować jako towar wytwarzany w ramach modelu gospodarstwa rolnego, choć istnieje duża różnica między uprawami drzew leśnych a uprawami rolnymi - szczególnie wyraźnie widoczna w kontekście zastosowania rozwiązań nowoczesnej inżynierii genetycznej.

 

Niemieccy właściciele leśni zaskoczeni wypowiedzią kanclerz Merkel

czwartek, 13 czerwca 2013 12:45

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w nagranym na video wystąpieniu wyraziła życzenie, aby 5 % niemieckich lasów pozostawało nietkniętych gospodarką leśną.

 

Zacieśnienie współpracy w leśnictwie przedmiotem rozmów wiceministrów Polski i Rosji

piątek, 31 maja 2013 15:13

Wiceminister Janusz Zaleski spotkał się w Sankt Petersburgu z Władimirem Lebiediewem, wiceministrem Zasobów Naturalnych Federacji Rosyjskiej, pełniącym jednocześnie funkcję Szefa Federalnej Agencji Leśnictwa. Rozmowy skoncentrowały się na współczesnych wyzwaniach w zarządzaniu lasami, które ze względu na rozwój polityk i trendów gospodarczych w Europie przybierają coraz częściej charakter ponad graniczny.

 

"Strategię leśna 2050" dla Saksonii

wtorek, 28 maja 2013 10:02

Rząd Saksonii udostępnił 3 marca br. projekt „Strategii leśnej 2050”, przedstawiając zasady, które powinny zapewnić do 2050 r. rozwój lasów pod względem przyrodniczym i gospodarczym.

 

Zarządzanie, polityka leśna a różnorodność biologiczna

wtorek, 21 maja 2013 16:32

Lasy Litwy i południowej Szwecji charakteryzują się podobnymi uwarunkowaniami przyrodniczymi, jednak różnią zdecydowanie prowadzoną polityką leśną i sposobem zarządzania lasami.

 

Kryzys gospodarczy a sektor leśny w Austrii

wtorek, 07 maja 2013 10:02

W piśmie Forest Policy and Economics ukazała się ocena - w świetle niedawnych zaburzeń gospodarczych – wpływu kryzysów i czynników o nich decydujących na sektor leśny.

 

Coraz wyższe kary dla śmiecących

piątek, 26 kwietnia 2013 09:35

Nie będziemy pobłażać leśnym śmieciarzom – zapowiadają strażnicy leśni. I zapowiedzi te wprowadzają w życie.

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 5 z 8