Rosja: tak dla amerykańskiego drobiu

wtorek, 26 lutego 2013 10:12

Unia Celna Republiki Białorusi, Republiki Kazachstanu i Federacji Rosyjskiej oraz służby weterynaryjne USA porozumiały się w sprawie świadectwa weterynaryjnego na produkty drobiowe pochodzące ze Stanów Zjednoczonych.

 

Niemcy: znaleziono ognisko ptasiej grypy

poniedziałek, 25 lutego 2013 18:36

Władze weterynaryjne w Niemczech wysłały 18 lutego raport kontrolny do Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt.

 

Zakaz eksportu niemieckiego drobiu na Filipiny

środa, 20 lutego 2013 09:54

Filipiński Departament Rolnictwa wprowadził czasowy zakaz importu drobiu z Niemiec po odkryciu dwóch oddzielnych szczepów nisko zjadliwej ptasiej grypy w dwóch regionach.

 

Opłacalność produkcji brojlerów najniższa od lat

czwartek, 07 lutego 2013 09:49

Według raportu Irlandzkiej Rady Żywnościowej (Bord Bia), w roku 2012 relacja cen kurcząt brojlerów do pasz była najniższa od ośmiu lat, a rentowność produkcji żywca drobiowego pogorszyła się.

 

Nie będzie podwyżki cen skupu drobiu w Niemczech

wtorek, 15 stycznia 2013 19:30

Niemieccy hodowcy drobiu zgłosili do handlowców kupujących drób prośbę o podwyższenie cen zakupu, tak aby możliwe było zwiększenie zysków rolników borykających się z trudnościami związanymi z wysokimi kosztami żywienia oraz tymi wynikającymi z dostosowania produkcji do nowych zasad dotyczących dobrostanu ptaków.

 

Ukraińskie kurczaki niebezpieczne dla zdrowia

środa, 19 grudnia 2012 16:06

Ukraińskie kurczaki stanowią zagrożenie dla zdrowia konsumentów ze względu na nadmierne ilości antybiotyków stosowanych podczas produkcji paszy, uważa Jurij Starchewski, zastępca dyrektora spółki„Life Standart” zajmującej się ochroną praw konsumenta.

 

Znów dioksyny w Niemczech

piątek, 26 października 2012 10:26

W Niemczech po raz dziewiąty od kwietnia bieżącego roku zanotowano skażenie jaj dioksynami.

 

Rasy amatorskie kur utrzymywane w Polsce

piątek, 28 września 2012 14:00

Planując uatrakcyjnienie wyglądu wiejskiego podwórza lub przydomowej woliery warto pomyśleć o drobiu ozdobnym. W ostatnich latach coraz częściej wielu polskich rolników i hodowców hobbystów utrzymuje te ptaki. Dlatego zakup ciekawie wyglądającej kury nie stanowi obecnie takiego problemu, z jakim spotkałby się nabywca jeszcze kilka lat temu. W innych krajach Unii Europejskiej chów ras amatorskich jest o wiele bardziej upowszechniony, dlatego większość polskiego materiału rodzicielskiego pochodzi właśnie stamtąd.

 

Gęś Biała Kołudzka odrębną rasą

czwartek, 13 września 2012 09:51

Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk poinformował w sobotę o uznaniu gęsi Białej Kołudzkiej za odrębną rasę hodowlaną. – Jest to zgoda na prowadzenie przez Krajową Radę Drobiarską – Izbę Gospodarczą w Warszawie, księgi dla gęsi Białych Kołudzkich, ród W11 i ród W33 – powiedział wiceminister podczas ogólnopolskiej konferencji naukowej "Gęś Biała Kołudzka – fenomen polskiej nauki i historii", którą zorganizowano w Kołudzie Wielkiej, z okazji obchodów 50-lecia hodowli gęsi Białej Kołudzkiej.

 

Rasy gęsi w gospodarstwach agroturystycznych

wtorek, 14 sierpnia 2012 12:14

Gęsi zawsze podkreślają wiejskość obejścia i związek człowieka z naturą. Smak ich mięsa i jaj jest niepowtarzalny, a mieszkańcy Europy zachodniej od lat zachwycają się polskimi gęsiami owsianymi, uważając, że w naszym kraju ptaki te można spotkać na każdym kroku. Gęś to nie tylko mięso ale również smaczne jaja i niezastąpiony puch. Dlatego chcąc uatrakcyjnić i ożywić podwórze, ogród, sad lub przydomowy staw warto pomyśleć o sprowadzeniu tam choćby pary gęsi. Ptaki można zakupić na licznych w naszym kraju targach, giełdach, wystawach, u prywatnych hodowców, w zakładach wylęgowych oraz w niektórych ogrodach zoologicznych. Coraz bardziej popularne stają się również egzotyczne gatunki gęsi oraz dzikie gęsi krajowe.

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 4 z 7